• Є питання? Дзвоніть +38 (044) 394-94-13
 • Київ
  вул. Голосіївська 17,
  оф. 201-207

GPS моніторинг паливозаправника

GPS моніторинг паливозаправника (бензовоза)

Бензовози це – досить специфічний вид транспорту. Машини дуже дорогі, через великі обсяги палива перевезення представляє ризик для водія та оточуючих. Тому важливо контролювати будь-які переміщення таких вибухо- та пожежонебезпечних вантажів. Для цього за допомогою стеження через супутник здійснюється моніторинг транспортних засобів

Такий контроль розташування бензовозу, його швидкості, зупинок допомагає запобігти небезпечним позаштатним ситуаціям. З іншого боку, система моніторингу автоцистерни – це спосіб відслідковувати витрати пального у спецтехніці, будь-які несанкціоновані зупинки, недотримання швидкісного режиму. Це важливо для запобігання зливу пального та його крадіжкам, збиткам підприємства, що займається перевезеннями палива. Контроль паливозаправника – це спосіб скоротити витрати на автопарк спецтехніки на 20-30%, оптимізувати роботу диспетчерських служб та дисциплінувати персонал. 

Можливість GPS моніторингу паливозаправника

Моніторинг автоцистерни за допомогою GPS навігації – це можливість отримувати важливі дані, щоб гарантувати безпеку, безпеку техніки, її ефективну роботу.

 Переваги GPS моніторингу:

 1. Визначення розташування паливозаправника в режимі реального часу. У разі поломки позаштатної ситуації це допоможе швидко зреагувати.
 2. Контролюючи швидкість пересування техніки, можна відстежувати та перевіряти дотримання правил руху, визначати пробіг та витрати палива.
 3. Інформація про стоянки разом із карткою заправок забезпечує контроль за несанкціонованими зупинками та простоєм техніки.
 4. Система дозволяє формувати звіти за будь-який час.
 5. Дані про температуру двигуна та сигнали оповіщення у разі перегріву – ще один спосіб захистити дорогий паливозаправник від поломки двигуна.
 6. Систему навігації GPS легко доповнити функції голосового зв’язку між водієм і оператором або опцією тривожної кнопки.

Контроль переміщення паливозаправника та будь-які відхилення від маршруту фіксуються, – це дисциплінує персонал та запобігає крадіжці.

Паливозаправник

Вигода GPS моніторингу паливозаправника

Контроль бензовоза за допомогою GPS системи – це вигідно з багатьох причин:

 1. За рахунок оптимізації маршрутів та швидкості пересування можна скоротити до 30% витрати на паливо та інші матеріали для транспортного засобу, а також на його ремонт.
 2. Знаючи знаходження паливозаправника, можна бути впевненим на збереженні дорогого вантажу та самого бензовозу у безпеці персоналу.
 3. Це найкращий спосіб запобігти будь-яким махінаціям: злив палива з цистерни або з бака спецтехнікою.
 4. Установка датчиків не займає багато часу, вони окупаються буквально за один-два місяці, при цьому гарантія на новий транспортний засіб не порушується, оскільки в його конструкцію немає втручання як такого.

Встановлення системи GPS контролю на паливозаправник

Якщо ви хочете оптимізувати перевезення палива, бути впевненими у безпеці свого спецтранспорту, контролювати персонал, то вам потрібен GPS моніторинг паливозаправника. Спеціалісти microtronic.com.ua встановлять трекер та підключать до системи. Сам монтаж займає небагато часу, але потребує професійного підходу. Контроль паливозаправників – це ефективність та безпека вашого бізнесу, він дозволяє скоротити втрати та знизити собівартість перевезень.

Контроль рівня палива

Контроль рівня палива здійснюється за рахунок встановлення ємнісних датчиків у бак техніки. Якщо баків кілька, то в кожен монтується окремий датчик. Кількість та розмір датчиків підбирається виходячи від форми та кількості баків у техніці.

 Головні переваги даного методу:

 • Контроль початкового та кінцевого рівня палива в баку.
 • Контролює кількість заправленого палива.
 • Можливість відстежити кількість палива, витраченого на холостих оборотах.
 • Контроль витрат палива (злитого палива з баку) за певний проміжок часу.
 • Наявність актуальних даних про залишки палива в баку.

У системах, пропонованих компанією «Мікро Тронік Україна» використовуються ємнісні датчики рівня палива з цифровим інтерфейсом. 

Недоліком даного методу є лише те, що він не дає інформації щодо фактичного споживання палива двигуном. Але цей недолік можна віднести до всіх датчиків ємнісного типу. 

Контроль витрати пального (CAN)

Суть методу полягає у використанні універсального програмованого контролера, який підключається до бортового комп’ютера та збирає дані з бортової системи трактора про повну витрату палива. Після збору інформації всі дані передаються з CAN-шини на комп’ютер, і обробляються в спеціальній програмі. 

Переваги: ​​Дане рішення дозволяє диспетчеру отримувати дані про технічний стан трактора, фактичне споживання палива, а також отримувати дані про рівень палива зі штатного датчика рівня палива та іншу інформацію. Але при цьому слід враховувати, що похибка штатного ДУТ становить не менше 30%. 

Недоліки: Незважаючи на те, що метод дозволяє аналізувати велику кількість даних за допомогою всього одного пристрою (CAN-шини), саме по собі це рішення не є повноцінним, тому що дозволяє контролювати лише витрати, не показуючи фактичний рівень палива в баку. 

Суміщений метод контролю палива

Найефективніший результат можна отримати лише за використання методу «сумісного контролю». Дане рішення передбачає використання відразу кількох способів контролю:

 • Контроль рівня палива в баку.
 • Контроль витрати пального за допомогою витратоміра.
 • Контроль витрати пального шляхом зчитування даних із CAN-шини.

 Поєднаний метод дозволить контролювати будь-які зміни рівня палива в баку та його фактичну витрату на сільськогосподарській техніці, а також проводити порівняльний аналіз даних щодо кожного із способів контролю. В кінцевому результаті це дасть можливість фіксувати, і запобігати будь-яким махінаціям з паливом, паралельно здійснювати контроль усіх паливних вузлів, порівнювати дані з датчиків і отримувати точний звіт. 

Тривожна кнопка / тривожний виклик

З метою безпеки при впровадженні системи GPS-моніторингу на сільгосптехніку як додатковий функціонал можна підключити тривожну кнопку. Ця функція дозволяє водієві своєчасно надіслати диспетчеру тривожний сигнал з координатами при виявленні несправностей або при виникненні позаштатної ситуації.

Для реалізації цієї можливості використовується кілька видів «тривожної кнопки»:

 • Переносна кнопка тривожна. Автономний переносний пристрій, в якому можна передавати тривожний сигнал з координатами у разі позаштатної ситуації.
 • Прихована “тривожна кнопка". Цей спосіб передбачає встановлення тривожної кнопки в кабіні приховано від сторонніх очей. Це дозволяє застосувати її непомітно, що зручно у разі несанкціонованого проникнення в кабіну транспортного засобу.
 • Мобільна “тривожна кнопка". Сигнал тривоги передається водієм із мобільного телефону через спеціальний додаток.

Рішення «тривожна кнопка» дозволяє диспетчеру оперативно реагувати на тривожне повідомлення про будь-яку позаштатну ситуацію, поломки, спроби несанкціонованого проникнення для оперативного прийняття рішення

Контроль температури двигуна

Системи GPS-моніторингу дозволяють визначати не тільки місце розташування паливовозу, його швидкість і кількість палива, а й відстежувати температуру двигуна під час роботи. Здійснити це можна за допомогою спеціального цифрового датчика температури. Також отримувати дані про температуру охолоджуючої рідини можна завдяки підключенню до CAN-шини. 

Додатковий функціонал

Окрім контролю температури двигуна це рішення дозволяє проводити і налаштування температурних режимів. При необхідності також можна підключити функцію онлайн-повідомлення, що дозволяє диспетчеру оперативно отримати інформацію про порушення в роботі двигуна із зазначенням геолокації події.

Переваги

Головною перевагою даного рішення є наявність у диспетчера актуальних даних про навантаження двигуна та можливість запобігання його перегріву, яка згодом може призвести до поломки.

Ідентифікація водія

Рішення реалізується шляхом встановлення в кабіні транспортного засобу спеціального пристрою, призначеного для фіксації та контролю робочого часу водія. Це завдання можна вирішити і проаналізувати за допомогою пристроїв ідентифікації. Рішення особливо актуальне якщо:

 • Механізатори працюю позмінно на одній техніці;
 • Техника не закреплена за конкретным механизатором;
 • На підприємстві застосовується оплата праці з відпрацьованих годин.

Існує кілька варіантів для реалізації цього рішення

iButton ідентифікатор

Водій отримує спеціальний ключ із персональним кодом, зареєстрований за ним у системі. Перед виїздом із території підприємства працівникові необхідно “засвітити" свій особистий ключ у системі. Без ідентифікації завести двигун не вдасться.

RFID-технологія

Дане рішення подібне до технології iButton, але для ідентифікації використовується не ключ, а спеціальна картка-ідентифікатор. Кожен водій отримує карту, яку для реєстрації в системі необхідно проводити через спеціальний зчитувач.

Система розпізнавання дає можливість як контролювати перебування працівника на робочому місці, а й бачити, наскільки сумлінно він виконує свою роботу. Використання ідентифікаторів дає можливість отримувати інформацію про те, який вантажний транспортний засіб був використаний у процесі роботи, скільки часу витрачено на виконання того чи іншого завдання, скільки палива було використано та ін.

Час роботи двигуна/мотогодин

За допомогою системи GPS-моніторингу можна також здійснювати контроль часу роботи двигуна. Це дасть можливість диспетчеру отримувати інформацію про час початку та закінчення роботи двигуна, а також фіксувати його підсумковий час роботи. Дане рішення буде особливо корисним у сфері вантажних перевезень. Реалізувати цю функцію можна декількома способами: 

Підключення датчика детонації. Даний датчик дозволяє фактично оцінити заведений або заглушений двигун. А система моніторингу виконує всі підрахунки та формує необхідний звіт за часом роботи двигуна. 

Використання цифрового входу (тригера). Зовнішній трекер підключається аналоговим тригерним входом (або цифровим) до будь-якого зі штатних індикаторів роботи двигуна, система моніторингу веде підрахунок часу роботи. Цей спосіб підключення найбільш популярний тому що не вимагає додаткових витрат на придбання спеціальних датчиків. 

Використання датчика обертів. Таке рішення можна застосувати лише у випадку, якщо підключено пристрій із можливістю читання даних із CAN-шини.

Контроль відкриття кришки люка

У межах контролю пересування палива в ємності паливозаправника одним із вразливих місць для розкрадання палива є кришка люка паливної ємності.

Без контролю факту відкриття кришки люка, немає гарантії безпеки всього обсягу отриманого палива на складі ПММ в момент транспортування на місце видачі палива споживачам.

Для вирішення цієї проблеми наша компанія пропонує за допомогою спеціального датчика фіксувати факт відкриття кришки люка паливної ємності. Датчик монтується приховано від очей людини, що дозволяє мінімізувати вплив людини на працездатність обладнання.

Система моніторингу в режимі онлайн за допомогою повідомлень повідомить відповідальних осіб або службу безпеки про несанкціоноване відкриття люка в невирішеному місці.

Результатів впровадження цього рішення дозволить забезпечити збереження транспортування ПММ до споживачів та запобігти або виявити розкрадання палива з ємності.

Паливозаправник

Контроль видачі (відвантаження) палива

Контроль видачі палива на мобільних паливозаправниках потребує особливої уваги власників бізнесу. Без пильного контролю та правильно організованої системи видачі палива можна зіткнутися з людським фактором під час заповнення звітності, а також з махінаціями з боку персоналу з метою розкрадання палива. Це спричиняє великі збитки для підприємства.

Наша компанія для вирішення цієї проблеми пропонує автоматизовану систему видачі палива за допомогою мобільної паливороздавальної колонки (МТРК).

Мобільна паливороздавальна колонка – призначена для видачі та обліку палива при заправці техніки без участі оператора. Система ідентифікації дозволяє виконувати відвантаження палива тільки за персональними зареєстрованими ідентифікаторами (картами RFID), а додатковою функцією МТРК є віддалене управління лімітами видачі палива. Управління лімітами видачі палива дозволять Вам керувати кількістю палива, що отримується в розрізі техніки або співробітника.

МТРК призначена для вирішення проблем, як:

 • Не відповідність даних про кількість виданого палива та заправленого фактично у бак;
 • Несанкціоновані випадки видачі палива;
 • Випадки недоливу палива в бак;
 • Контроль за фактичним місцем видачі палива;
 • Людський фактор для формування звітів про видане паливо.

Дане рішення дозволить в режимі реального часу з диспетчерського центру контролювати відвантаження палива, віддалено керувати лімітами видачі палива за ідентифікаторами, фіксувати та зберігати інформацію про кількість відвантаженого палива, дату, час та місце розташування операції відвантаження палива та одержувача, формувати звіти щодо пального видачі за певний проміжок у розрізі одержувача.

Ефективний контроль видачі палива за допомогою нашого рішення дозволить зменшити витрати на паливо від 10-40%, а в процесі роботи дасть інструмент для запобігання будь-яким махінаціям з боку персоналу

Контроль рівня палива у ємності

В рамках організації ефективного обліку та запобігання махінаціям з метою розкрадання палива на підприємстві одним з актуальних питань є контроль палива в ємності паливозаправника.

Наша компанія пропонує надійний інструмент для моніторингу рівня палива в ємності паливозаправника у % та в літрах, фіксувати заправки та виявляти сливи з ємності.

Контроль даного вузла переміщення, прийому, зберігання та видачі здійснюється в режимі online та здійснюється двома варіантами за допомогою:

 • Ємнісного датчика рівня палива;
 • Магнітострикційного рівнеміра-щільноміру.

Перший варіант має на увазі установку ємнісного датчика рівня палива в ємність паливозаправника. Якщо ємність розділена на кілька секцій, датчик рівня палива монтується в кожну секцію.

Даний метод контролю дозволить здійснювати контроль прийому палива в ємність, отримувати дані про обсяг палива в ємності, стежити за зміною рівня палива за будь-який проміжок часу, виявляти та запобігати зливам та контролювати залишки.

Другий варіант має на увазі установку магнітострикційного рівнеміра-щільноміру. Даний вид датчиків має мінімальну похибку і призначений для моніторингу зміни рівня нафтопродуктів у ємності та фіксації обсягу ПММ у %, масі (кг), так і літрах (л.) за будь-який проміжок часу. Додатковою функцією є контроль рівня підтоварної води в ємності, фіксації щільності палива та отримувати дані про температуру рідини.

Обладнання дозволить проводити крім внутрішнього контролю та обліку палива в ємності, а також використовувати дане обладнання в рамках «пересувного акцизного складу нафтопродуктів».

Рішення щодо контролю рівня палива в ємності паливозаправника є ефективним інструментом з метою контролю пересування палива на підприємстві. Рішення дозволить виявляти та запобігати махінаціям з паливом з боку персоналу з метою розкрадання, оперативно мати докладну інформацію про залишки палива в ємності паливозаправника у процесі роботи так і після завершення робочої зміни.

Поєднаний метод контролю палива в ємності

Найбільш ефективний результат контролю та обліку можна отримати лише за використання методу «сумісного контролю». Дане рішення передбачає використання відразу кількох способів контролю:

Контролює рівень палива в ємності.

Контроль видачі палива.

Поєднаний метод дозволить проводити моніторинг зміни рівня палива в ємності паливозаправника та фіксувати кількість виданого палива споживачам. Також проводити порівняльний аналіз даних щодо кожного із способів.

В кінцевому результаті, дане рішення дасть можливість фіксувати і запобігати будь-яким махінаціям з паливом, паралельно здійснювати контроль усіх паливних вузлів, порівнювати дані з датчиків і отримувати інформацію для точного обліку ПММ