• Є питання? Дзвоніть +38 (044) 394-94-13
  • Київ
    вул. Голосіївська 17,
    оф. 201-207

Контроль видачі палива на АЗС | Microtronic

Як контролювати видачу палива на АЗС

Контроль видачі палива на стаціонарних АЗС

Контроль видачі палива на стаціонарні АЗС вимагає особливої ​​уваги власників бізнесу. Без пильного контролю та правильно організованої системи видачі палива можна зіткнутися з людським фактором під час заповнення звітності, а також з махінаціями з боку персоналу з метою розкрадання палива. Це спричиняє великі збитки для підприємства.

Для вирішення цієї проблеми наша компанія пропонує автоматизовану систему видачі палива, реалізовану декількома методами:

1) підключення до існуючого блоку керування колонкою;

2) використання електронного блоку управління МТРК;

3) модернізація та встановлення паливороздавальної колонки.

Реалізація

Перший метод передбачає підключення до існуючого блоку управління колонкою та отримання даних про фактично видане паливо для формування звітності за будь-який проміжок часу. Даний варіант можливий лише у суміщених колонках, що мають цифрові інтерфейси або пристрої зняття сигналів. Дані, отримані в програмне забезпечення або програми обліку, є максимально точними, так як похибка відповідає заявленої виробником. Додатково можна встановити пристрої для ідентифікації одержувача або блокувати видачу незареєстрованим карткам в системі.

Другий метод дозволяє модернізувати існуючу АЗС – електронним блоком управління. Електронний блок управляє видачею палива з АЗС без участі оператора тільки на ідентифікованих одержувачів, передає дані про видачу палива на сервер і має функцію дозованої видачі, а також основна перевага даного блоку – можливість віддалено керувати лімітами видачі палива за ідентифікаторами (картками).

Третій метод передбачає повну модернізацію та встановлення паливної колонки. Ми пропонуємо (МТРК) у комплекті з обладнанням: дозатор (витратомір), пристрій зняття сигналів, клапана, електронасос, паливний пістолет для видачі та електронний блок керування (зазначений у другому методі). Даний метод виключить вплив людського фактора при видачі палива та формування звітності, забезпечить мінімальну похибку.

Дане рішення дозволить в режимі реального часу з диспетчерського центру контролювати видачу, віддалено керувати лімітами отримання палива за ідентифікаторами, фіксувати та зберігати інформацію про кількість відвантаженого ПММ, дату, час та місце розташування операції та одержувача. Система автоматично формує звіти за проміжок часу.

Ефективний контроль видачі палива за допомогою нашого рішення дозволить зменшити витрати на паливо від 10-40%, а в процесі роботи дасть надійний інструмент контролю та обліку палива на підприємстві.

Контроль рівня палива у ємності

В рамках організації ефективного обліку та запобігання махінаціям з метою розкрадання палива на підприємстві одним з актуальних питань є контроль палива в ємності АЗС.

Наша компанія пропонує надійний інструмент для моніторингу рівня палива в ємності у % та в літрах, фіксацію заправок та виявлення зливів із ємності.

Контроль даного вузла прийому переміщення, зберігання, видачі здійснюється в режимі online і здійснюється двома варіантами за допомогою:

Ємнісного датчика рівня палива;

Магнітострикційного рівнеміра-щільноміру.

Перший варіант має на увазі установку ємнісного датчика рівня палива в ємність АЗС. Якщо ємність розділена на кілька секцій, датчик рівня палива монтується в кожну секцію.

Даний метод контролю дозволить здійснювати контроль прийому палива в ємність, отримувати дані про обсяг палива в ємності, стежити за зміною рівня палива за будь-який проміжок часу, виявляти та запобігати зливам та контролювати залишки.

Другий варіант має на увазі установку магнітострикційного рівнеміра-щільноміру. Даний вид датчиків має мінімальну похибку і призначений для моніторингу зміни рівня нафтопродуктів у ємності та фіксації обсягу ПММ у %, масі (кг), так і літрах (л.) за будь-який проміжок часу. Додатковою функцією є контроль рівня підтоварної води в ємності, фіксація щільності палива та отримання даних про температуру рідини.

Обладнання дозволить проводити не лише внутрішній контроль та облік палива в ємності, а й використовувати дане обладнання у рамках «акцизного складу нафтопродуктів».

Рішення щодо контролю рівня палива в ємності АЗС – ефективний інструмент з метою контролю пересування палива на підприємстві. Рішення дозволить виявляти та запобігати махінаціям з паливом з боку персоналу з метою розкрадання, оперативно мати докладну інформацію про залишки палива в ємності, як у процесі роботи, так і після завершення робочої зміни.

Поєднаний метод контролю палива на АЗС

Найбільш ефективний результат контролю та обліку можна отримати лише за використання методу «сумісного контролю». Дане рішення передбачає використання відразу кількох способів контролю:

  • Контролює рівень палива в ємності.
  • Контроль видачі палива.

Поєднаний метод дозволить проводити моніторинг зміни рівня палива в ємності АЗС та фіксувати кількість виданого палива споживачам. Також проводити порівняльний аналіз даних щодо кожного із способів.

В кінцевому результаті, дане рішення дасть можливість фіксувати та запобігати будь-яким махінаціям з паливом, паралельно здійснювати контроль усіх паливних вузлів, порівнювати дані з датчиків та отримувати інформацію для точного обліку ПММ.

Контроль відкриття кришки люка паливної ємності

У рамках контролю пересування палива в ємності АЗС одним із вразливих місць для розкрадання палива є кришка люка паливної ємності.

Без контролю факту відкриття кришки люка немає гарантії збереження всього обсягу отриманого палива складу ГСМ.

Щоб вирішити цю проблему, наша компанія пропонує за допомогою спеціального датчика фіксувати факт відкриття кришки люка паливної ємності. Датчик монтується приховано від очей людини, що дозволяє мінімізувати вплив людини на працездатність обладнання.

Система моніторингу в режимі онлайн за допомогою повідомлень повідомить відповідальних осіб або службу безпеки про несанкціоноване відкриття люка в невирішеному місці.

Впровадження цього рішення дозволить забезпечити збереження ПММ та виявити розкрадання палива з ємності.

Контроль видачі палива на АЗС

Ідентифікація одержувача палива

Найчастіше для підприємства під час контролю видачі палива з АЗС виникає необхідність ідентифікувати одержувача. Дане рішення необхідно для запобігання можливому розкраданню та контролювати кількість отриманого палива у розрізі співробітників.

Рішення реалізується шляхом встановлення на паливну колонку пристрою, призначене для ідентифікації одержувача палива.

Ідентифікація може відбуватися за допомогою:

iButton ідентифікатор

Видається спеціальний ключ із персональним кодом, зарезервованим за ним користувачем у системі.

Перед отриманням палива працівнику необхідно «засвітити» свій особистий ключ у системі. Без ідентифікації паливо одержати неможливо.

RFID-технології

Дане рішення подібне до технології iButton, але для ідентифікації використовується не ключ, а спеціальна картка-ідентифікатор. Кожен водій отримує картку (Mifare, EM-Marin, NFC), яку для реєстрації в системі необхідно проводити через спеціальний зчитувач, після чого система ідентифікує та розблокує видачу палива з колонки.

Ідентифікація одержувача палива для підприємства дасть надійний інструмент для контролю та аналізу видачі палива у розрізі співробітників, контроль видачі ПММ лише за дозволеними картками в режимі реального часу.