• Є питання? Дзвоніть +38 (044) 394-94-13
 • Київ
  вул. Голосіївська 17,
  оф. 201-207

Автоматизація обліку палива на підприємстві

Впровадження систем для автоматизації контролю та обліку палива на підприємстві

Витрати на ПММ – одна з головних статей витрат для будь-якого підприємства зі своїм автопарком. Основна проблема полягає в складності отримання оперативних даних про фактичну кількість витраченого палива та його залишку. Крім того, є й інші нюанси, що впливають на актуальність інформації, наприклад, факти розкрадання або людський фактор у процесі обробки даних.

Фахівці «Мікро Тронік Україна» розробили універсальне рішення, яке допоможе повністю оптимізувати контроль та проводити облік палива на підприємстві, починаючи з його прийому на склади ПММ від постачальника та закінчуючи списанням на технологічні процеси. У результаті це дозволить компанії заощаджувати до 25-30% коштів на майбутніх закупівлях пального.

Що дає подане рішення

1 Автоматизація процесу обліку на підприємстві

2 Виняток людського фактора в процесі обліку

3 Можливість своєчасного планування закупівель ПММ

4 Запобігання махінаціям з обігом палива

5 Можливість аналізу та оптимізації витрат

Впровадження системи для автоматизації контролю та обліку ПММ

Реалізація представленого рішення відбувається у кілька етапів, що дозволяє максимально ефективно організувати контроль палива та забезпечити отримання актуальної інформації щодо фактичної кількості прийнятого та використаного пального.

 1. Прийом ПММ на склади

Контроль та облік прийому палива від постачальника на склади ПММ можна здійснювати декількома способами:

Автоматизація обліку палива на підприємстві

Контроль за допомогою рівнеміра ємнісного типу

У зв’язку з тим, що паливо від постачальника паливо на підприємство поставляється в масі, виникає потреба в правильному прийомі ПММ на склади для подальшого обліку.

Для вирішення даної задачі пропонуємо встановити рівнеміри ємнісного типу. Дане обладнання дозволить системі отримувати актуальну інформацію про рівень палива в ємностях у масі, літрах, бачити щільність палива, температуру рідини та рівень підтоварної води.

Фіксація відвантаженого обсягу ПММ на склади за допомогою проточного лічильника

Головна перевага даного методу – можливість відображати кількість отриманого палива відразу в літрах. Це дозволить уникнути похибок у процесі перекладу величин і одразу сформувати актуальний звіт щодо кількості отриманого пального.

Маючи багаторічний досвід впровадження систем контролю та обліку, ми рекомендуємо нашим клієнтам використовувати суміщений метод контролю прийому пального на складах ПММ.

Поєднаний метод передбачає під собою використання відразу кількох способів контролю, що дозволить отримувати максимально точну інформацію щодо кількості прийнятого палива на склади та виключити будь-які можливості для махінацій.

Автоматизація обліку палива на підприємстві

Впровадження систем для автоматизації контролю та обліку палива на підприємстві

Видача палива з АЗС є одним із важливих етапів пересування ПММ на підприємстві, і тому правильна організація контролю та обліку видачі палива з АЗС допоможе у подальшому виключити вплив людського фактора.

Контроль може бути побудований декількома варіантами залежно від типу колонки:

1) Колонки старого зразка – необхідний аналіз працездатності встановленого обладнання всередині колонки та виявлення зносу для можливості використовувати при модернізації в момент встановлення блоку електронного МТРК для відвантаження палива лише ідентифікованим споживачам із встановленими лімітами видачі на ідентифікаторах (картах)

2) Колонки нового зразка (з можливістю підключення за цифровим інтерфейсом) – за допомогою спеціального обладнання підключаємось до встановленого обладнання колонки та забираємо дані на сервер моніторингу для контролю виданого палива з АЗС.

Маючи багаторічний досвід впровадження систем контролю та обліку, ми рекомендуємо нашим клієнтам використовувати суміщений метод контролю видачі палива з АЗС, який дає можливість додатково отримувати дані про зміну рівня палива в ємності в момент видачі за допомогою установки ємнісних датчиків рівня палива або рівнемірів/щільномірів. дозволить отримувати максимально точну інформацію щодо кількості виданого палива та виключити будь-які можливості для махінацій.

Видача палива на техніку – використання лімітів

Автоматизація обліку та контроль видачі пального з паливозаправників або АЗС на транспортні засоби полягає у використанні мобільної паливороздавальної колонки. На колонці встановлюється блок керування, який дозволяє видавати пальне лише після ідентифікації водія, та в рамках, закріплених за ним або транспортним засобом лімітів.

Переваги використання лімітів

 • Фіксована видача із мінімальною похибкою.
 • Видача лише за ідентифікатором.
 • Дистанційне керування лімітами видачі.

Завдяки впровадженій системі управління лімітами, диспетчер може одним кліком оновити, змінити або додати одержувача з встановленим йому лімітом на певний проміжок часу.

КОНТРОЛЬ ВИТРАЧЕНОГО ПАЛИВА НА ТЕХНІЦІ

Для ефективного контролю та отримання точної інформації щодо використання палива на техніці існує кілька варіантів:

 1. Контролює надходження пального в баки техніки, використовуючи ємнісні датчики рівня.
 2. Використання проточних лічильників для фіксації фактичного витраченого палива двигуном.
 3. Зчитування даних із CAN-шини.

Автоматизація обліку палива на підприємстві

Контроль ємнісними датчиками рівня

Встановлення ємнісного датчика в бак дає нам можливість отримувати інформацію про заправки та фіксувати зміни рівня пального у баку за вказаний проміжок часу. А також одержувати дані про поточний рівень.

Але метод сам по собі не є повноцінним контролем, тому що за його допомогою не можна дізнатися кількість фактично витраченого двигуном палива. Для вирішення цієї проблеми ми пропонуємо використовувати проточні лічильники.

Використання проточних лічильників для фіксації фактично витраченого палива двигуном

Метод передбачає установку проточного лічильника в систему, що дозволить з високою точністю контролювати як систему подачі, так і зворотну магістраль.

Але використання даного методу без контролю надходження пального в бак не дає чіткого розуміння, яке його кількість надійшло в техніку при заправці.

Також одним з варіантів отримання даних щодо фактично витраченого палива, може бути використаний варіант зчитування інформації з CAN-шини, де це доступно.

Зчитування даних CAN-шини

Метод реалізований за допомогою установки додаткового модуля для зняття даних із CAN-шини. При підключенні до бортової системи ми маємо можливість отримувати дані не тільки про кількість фактично витраченого палива, але й додаткові параметри, такі як оберти двигуна, температура охолоджуючої рідини і т.д.

Рішення також не є повноцінним, оскільки інформація про рівень палива не є точною та фіксується штатним ДУТ із похибкою до 30%.

Тому, спираючись на наш багаторічний досвід, ми з упевненістю можемо говорити, що найефективніший результат та максимально точні дані можна отримати лише за умови використання «Сполученого методу контролю».

Поєднаний метод контролю

Поєднаний метод передбачає використання відразу кількох варіантів контролю, що дозволить у рази збільшити ефективність. А найголовніше, такий підхід дасть змогу проводити порівняльний аналіз отриманих даних за кожним із способів та знаходити місця можливих витоків палива на підприємстві.

Автоматизація обліку палива на підприємстві