• Є питання? Дзвоніть +38 (044) 394-94-13
 • Київ
  вул. Голосіївська 17,
  оф. 201-207

GPS контроль рівня і витрати палива | Microtronic

GPS контроль рівня і витрати палива

GPS контроль рівня палива

Для транспортних підприємств, що займаються перевезеннями вантажів чи пасажирів, витрата палива – найважливіша частина собівартості. Якщо встановити на вантажних або легкових транспортних засобах датчик рівня палива GPS, можна мінімізувати споживання бензину і дизеля, запобігти його несанкціонованій витраті при відхиленні від маршруту за особистими цілями. З іншого боку, якщо встановлено в машині датчик рівня палива, водій завжди зможе надати правильні дані про витрачений бензин і отримати за свою роботу правильну оплату. Отже, система контролю палива GPS – це рішення, яке вигідне і персоналу, і керівництву транспортних компаній.

GPS контроль витрати пального

Раніше система контролю витрати пального не мала популярності, оскільки її вартість була чималою. Наразі, порівняно з цінами на бензин, дизель та інші ПММ, встановлення таких приладів фінансово повністю виправдано, адже вони швидко окупаються, оскільки витрати на пальне становлять близько 30% собівартості послуг із перевезення.

Найбільш поширені два методи:

 1. Ємнісний датчик, що показує рівень рідини, якого підключений GPS трекер з контролем палива. Датчик монтується у верхній частині паливного бака авто, його трубка (вимірювальна частина) має бути занурена у рідину. За рахунок підключення до GPS-трекера дані з датчика перетворюються і надаються у вигляді інформації про бензин, що витрачається. Завдяки датчику можна контролювати зміни рівня палива, у тому числі його заправку або злив. З урахуванням маршруту зручно порахувати реальну витрату, порівняти її з нормами, зробити висновок про несанкціоноване використання.
 2. Витрата палива за CAN. Це найсучасніший варіант. Справа в тому, що CAN-шина дозволяє отримати дані про щомиті витраті бензину або дизеля, про його кількість в баку. До шини приєднується трекер за допомогою спеціального адаптера, він зчитує інформацію та передає на монітор. Головна перевага способу в тому, що не потрібно встановлювати датчики, втручатися в конструкцію автомобіля. Адаптери підійдуть для легкового та вантажного транспорту, сільгоспмашин. Крім рівня бензину, датчик покаже температуру у відсіку з вантажем, відчинення дверей, особливості роботи двигуна та ін.

Контроль палива за ємнісним датчиком – це найбільш достовірний метод вимірювання. Він не залежить від бортових систем транспортного засобу, але датчики потрібно встановлювати на кожну машину автопарку. Тому цей спосіб краще в тому випадку, коли рівень палива та його витрата – важливий параметр контролю. Крім того, такі датчики можуть бути використані для вимірювання пального, інших рідин та навіть сипких матеріалів у ємностях (цистернах). Вони стануть у нагоді для бензовозів, молоковозів, при перевезенні піску і т.д.

Поєднаний контроль рівня та витрати пального

Щоб максимально ефективно виконувати контроль палива на транспорті, краще встановити суміщену систему. Це можна реалізувати, якщо встановити датчик контролю палива GPS, підключити його до CAN-шини. Це найкраща система контролю витрат дизельного палива, адже два способи працюють окремо один від одного, можна отримувати паралельні дані.

Такий суміщений контроль палива GPS відрізняється:

 • високою точністю та безперервністю отримання даних;
 • можливістю комплексного аналізу з урахуванням пробігу, стоянки, швидкості пересування, завантаження;
 • надійністю та довговічністю;
 • неможливістю втручатися водієві у показання приладів;
 • зручністю користування.

Комплексна система може бути використана не тільки для дизеля та бензину, але й контролю рівня інших рідин та сипучої сировини, продукції. Її встановлення – це спосіб найефективніше виконувати моніторинг роботи кожної транспортної одиниці, мінімізувати витрати на ПММ, запчастини, ремонтні роботи. Така система – це можливість сформувати колектив із сумлінних та відповідальних водіїв, мотивувати їх дотримуватися точно всіх робочих завдань. Система досить швидко окупається, вона знижує собівартість витрат за перевезення, забезпечує збереження вантажів.

Встановлення GPS системи контролю палива

Якщо вам потрібен моніторинг транспорту та контроль палива, звертайтесь до спеціалістів microtronic.com.ua. Ми допоможемо з підбором та встановленням обладнання, готові провести аудит та розробити для підприємства систему контролю палива, ціна питання залежить від потужності підприємства, його специфік, головних завдань моніторингу. Якщо встановити на автопарк GPS контроль палива, ціна обладнання та його монтаж швидко окупиться за рахунок зниження витрати палива.