Використання систем gps моніторингу для запобігання крадіжці врожаю
Статистика невблаганна та невтішна – до 40% врожаю розкрадається на різних етапах виробництва, від посіву, до доставки продукції на елеватори та склади. Причому левова частка розкрадань припадає не так на зловмисників, а на штатний персонал агрокомпанії.
Запобігання крадіжкам урожаю за допомогою GPS моніторингу
GPS-моніторинг та крадіжка врожаю – новий варіант вирішення проблеми. Впровадження електронних систем супутникового стеження за сільськогосподарською технікою та транспортом дозволяє значно скоротити втрати від умисних дій.
Своєчасне запобігання крадіжкам урожаю дає більш високий результат, ніж виявлення втрат та розслідування із залученням правоохоронних органів. Якщо створити умови, за яких вкрасти буде неможливо, не лише знизяться реальні втрати врожаю, а й природно відфільтрується неблагонадійний персонал, що спростить управління компанією та скоротить витрати на менеджмент.
Запобігання розкраданню врожаю на етапі посіву
Фінансові втрати на етапі посіву – одна з найсерйозніших статей непродуктивних витрат. Тут багато складових, від неконтрольованого внесення добрив, до обробки чужих угідь, неправильної схеми руху техніки, настоянки сівалок та крадіжки палива. Все це можуть запобігти GPS трекерам для контролю посіву. Система датчиків, пов’язаних з блоком супутникової навігації, передає в режимі он-лайн дані про всі параметри, що цікавлять, на центральний пост і дозволяє аналізувати, як проходить посівна.
Найефективніші рішення контролю посіву носять комплексний характер. Вони дозволяють контролювати:
- положення трактора та сівалки у будь-який момент часу;
- аналізувати переміщення техніки у ретроспективі;
- контролювати витрати пального та насіннєвого матеріалу;
- записувати час простою;
- точно визначати засіяні площі.
Датчики встановлюються як на трактори, так і на причіпне обладнання. Все зв’язується в одну систему та передається на сервер. При створенні систем стеження конкретного господарства обов’язково береться до уваги тип машин і механізмів, специфіка діяльності господарства, особливості рельєфу угідь, кліматичні умови у районі землеробства. Всі рішення максимально персоналізовані та розраховані на заданий рівень ефективності.
Запобігання розкраданню врожаю на етапі збору
GPS-контроль на етапі збирання врожаю – найважливіша складова економії сил та коштів. Умови землеробства в Україні вирізняються високим ризиком несприятливих погодних умов практично у всіх регіонах країни. В результаті – прибирання відбувається у стислі терміни з максимальною напругою для техніки та людей. Проконтролювати всі дії техніки та людей неможливо.
GPS-контроль у період збирання врожаю просто необхідний як для невеликих фермерських господарств, так і для великих агропромислових холдингів. Простежити за власною та найманою технікою дозволяють спеціально розроблені комплекси, розраховані під установку на:
- комбайни всіх типів;
- трактори;
- вантажівки;
- елеватори;
- заправники;
- причіпне обладнання.
GPS-трекери та RFID-карти дозволяють не тільки контролювати пересування машин, їх зупинки та процеси завантаження-вивантаження, але й проводити ідентифікацію “свій-чужий”, визначати витрати пального, запобігати можливим зливам палива. Також система дає можливість контролювати зважування машин на етапі здачі врожаю на склади та елеватори, порівнювати вагу зерна або коренеплодів на транспорті з даними з комбайнів, отриманими від датчиків на бункерах.
Інтегрування систем стеження із сучасними електронними вагами дозволяє зберегти левову частку врожаю
Убезпечити урожай за допомогою систем GPS моніторингу
Для захисту врожаю від розкрадання та зловживання необхідно використовувати системи стеження професійного рівня. Найкращий розробник таких систем в Україні – компанія “МікроТронік" microtronic.com.ua. На сайті компанії ви зможете прочитати всю необхідну інформацію про роботу та користь найсучасніших систем. Але не тільки прочитати – тут же ви можете замовити систему GPS-контролю, створену саме під потреби вашого господарства.
Співробітники компанії вивчать парк техніки вашого господарства, підберуть найкращі типи датчиків та передавальних пристроїв, організують мережу безперервної передачі інформації та створять умови для її аналізу. У роботі ми використовуємо найсучасніші рішення, розраховані на перспективу та можливість модернізації.
Залишилися питання? – Зв’яжіться з нами для отримання консультації!