• Є питання? Дзвоніть +38 (044) 394-94-13
 • Київ
  вул. Голосіївська 17,
  оф. 201-207

GPS моніторинг навантажувача

GPS контроль навантажувача

Система GPS контролю навантажувача – одне з найпопулярніших рішень для покращення роботи підприємства. Оскільки роботи на цьому виді техніки виконуються будь-якої доби з переміщенням на досить великі відстані, то система контролю навантажувача – це питання безпеки та ефективності. Техніка буде 24 години під наглядом завдяки використанню супутникового сигналу на карті України не залишиться сліпих зон для контролю роботи навантажувача. Ефективність цього засобу для збільшення прибутковості бізнесу та зменшення надзвичайних подій доведена практикою. Також однією з найважливіших переваг такого рішення є можливість оперативного втручання у роботу техніки та її коригування.

Переваги GPS контролю навантажувача

Впровадження такого рішення – це досвід закордонних колег, де GPS для навантажувачів є обов’язковими.

Ефективність такого контролю за навантажувачами дозволяє отримати відчутні переваги:

 • завжди відоме місцезнаходження техніки;
 • GPS контроль засобу збільшує ресурс двигуна, оскільки дозволяє тримати рівень оборотів агрегату на допустимому робочому рівні, зберігає від надлишкових навантажень двигун, коробку, ходову;
 • легко контролювати рівень пального та витрату палива монтуванням спеціального датчика або шини в бак транспортного засобу;
 • облік та перевірка витрачених мотогодин;
 • дотримання теплового режиму роботи двигуна;
 • за допомогою GPS моніторингу навантажувача визначається навіть рівень масла двигуна;
 • ідентифікація водія (має сенс, коли на техніці працюють кілька операторів одночасно чи не закріплено за відповідальною особою);
 • зв’язок з водієм з bluetooth;
 • годинний контроль режиму роботи водія;
 • використання датчиків кута нахилу для моніторингу використання ковша та іншого навісного обладнання;
 • дистанційний контроль за транспортним засобом та відеомоніторинг оператора або водія (в онлайн режимі, а також з фото або відео фіксацій різних подій, наприклад, заправка або злив палива. Диспетчер може складати список подій).
Навантажувач

Встановлення системи GPS моніторингу на навантажувач

GPS моніторинг навантажувача є ефективною системою профілактика крадіжки, вандалізму, збільшує продуктивність праці та прибутковість організації. Маршрут, робочий час, зупинки, витрата палива – дані, що їх дає система власнику підприємства. Проте вся ця система дозволяє контролювати роботу навантажувача ефективно лише у тому випадку, коли вона правильно встановлена ​​та налаштована. Мало купити набір обладнання – його ще треба правильно змонтувати, із чим допоможе компанія Microtronic. Ще однією проблемою, яку важко вирішити самостійно, є вибір правильного способу контролю палива.

Підвищення культури праці, дбайлива та цільова експлуатація техніки, і, як наслідок, зменшення витрат підприємцем – результат, який дає ця система супутникового моніторингу.

Тривожна кнопка / тривожний виклик

З метою безпеки при впровадженні системи GPS-моніторингу на сільгосптехніку як додатковий функціонал можна підключити тривожну кнопку. Ця функція дозволяє водієві своєчасно надіслати диспетчеру тривожний сигнал з координатами при виявленні несправностей або при виникненні позаштатної ситуації.

Для реалізації цієї можливості використовується кілька видів «тривожної кнопки»:

 • Переносна кнопка тривожна. Автономний переносний пристрій, в якому можна передавати тривожний сигнал з координатами у разі позаштатної ситуації.
 1. Прихована “тривожна кнопка". Цей спосіб передбачає встановлення тривожної кнопки в кабіні приховано від сторонніх очей. Це дозволяє застосувати її непомітно, що зручно у разі несанкціонованого проникнення в кабіну транспортного засобу.
 2. Мобільна “тривожна кнопка". Сигнал тривоги передається водієм із мобільного телефону через спеціальний додаток.

Рішення «тривожна кнопка» дозволяє диспетчеру оперативно реагувати на тривожне повідомлення про будь-яку позаштатну ситуацію, поломки, спроби несанкціонованого проникнення для оперативного прийняття рішення.

Контроль температури двигуна

Системи GPS-моніторингу дозволяють визначати не тільки місце розташування паливовозу, його швидкість і кількість палива, а й відстежувати температуру двигуна під час роботи. Здійснити це можна за допомогою спеціального цифрового датчика температури. Також отримувати дані про температуру охолоджуючої рідини можна завдяки підключенню до CAN-шини.

Додатковий функціонал

Окрім контролю температури двигуна це рішення дозволяє проводити і налаштування температурних режимів. При необхідності також можна підключити функцію онлайн-повідомлення, що дозволяє диспетчеру оперативно отримати інформацію про порушення в роботі двигуна із зазначенням геолокації події.

Переваги

Головною перевагою даного рішення є наявність у диспетчера актуальних даних про навантаження двигуна та можливість запобігання його перегріву, яка згодом може призвести до поломки.

Ідентифікація механізатора

Рішення реалізується шляхом встановлення в кабіні транспортного засобу спеціального пристрою, призначеного для фіксації та контролю робочого часу водія. Це завдання можна вирішити і проаналізувати за допомогою пристроїв ідентифікації. Рішення особливо актуальне якщо:

 • Механізатори працюю позмінно на одній техніці;
 • Техника не закреплена за конкретным механизатором;
 • На підприємстві застосовується оплата праці з відпрацьованих годин.

Існує кілька варіантів для реалізації цього рішення

iButton ідентифікатор

Водій отримує спеціальний ключ із персональним кодом, зареєстрований за ним у системі. Перед виїздом із території підприємства працівникові необхідно “засвітити" свій особистий ключ у системі. Без ідентифікації завести двигун не вдасться.

RFID-технологія

Дане рішення подібне до технології iButton, але для ідентифікації використовується не ключ, а спеціальна картка-ідентифікатор. Кожен водій отримує карту, яку для реєстрації в системі необхідно проводити через спеціальний зчитувач.

Система розпізнавання дає можливість як контролювати перебування працівника на робочому місці, а й бачити, наскільки сумлінно він виконує свою роботу. Використання ідентифікаторів дає можливість отримувати інформацію про те, який вантажний транспортний засіб був використаний у процесі роботи, скільки часу витрачено на виконання того чи іншого завдання, скільки палива було використано та ін.

Контроль часу роботи двигуна/мотогодин

За допомогою системи GPS-моніторингу можна також контролювати час роботи двигуна. Це дасть можливість диспетчеру отримувати інформацію про час початку та закінчення роботи двигуна, а також фіксувати його підсумковий час роботи.

Дане рішення буде особливо корисним для застосування на підприємствах, де контроль виконання роботи та облік витрати палива проводиться безпосередньо за часом роботи техніки. Реалізувати цю функцію можна декількома способами:

Підключення датчика детонації. Даний датчик дозволяє фактично оцінити заведений або заглушений двигун. А система моніторингу виконує всі підрахунки та формує необхідний звіт щодо часу роботи двигуна.

Використання цифрового входу (тригера). Зовнішній трекер підключається аналоговим тригерним входом (або цифровим) до будь-якого штатного індикатора роботи двигуна, а система моніторингу веде підрахунок часу роботи. Цей спосіб підключення є найбільш популярним, тому що не вимагає додаткових витрат на придбання спеціальних датчиків.

Використання датчика обертів. Таке рішення можна застосувати лише у випадку, якщо підключено пристрій із можливістю читання даних із CAN-шини.

Контроль роботи виконавчих механізмів

При регулярній експлуатації навантажувач піддається високим навантаженням. У разі за станом техніки необхідний пильний контроль, особливо роботи механізму. Нецільове використання навантажувача скорочує термін експлуатації механізмів, що спричиняє негативні наслідки. Тому актуальним питанням є оперативний та ефективний контроль.

Ми пропонуємо проводити контроль роботи виконавчого механізму та за допомогою датчика кута нахилу. Впровадивши дане рішення, дозволить Вам фіксувати роботу механізму в статусах (вкл./викл) і відобразить у кількісному еквіваленті факт роботи.

Ефектом від контролю роботи механізму для підприємства буде:

* Мінімізація роботи на неодружених оборотах

* Дисципліна персоналу

* Скорочення та запобігання зносу виконавчих механізмів

* Оперативний контроль у режимі реального часу

Навантажувач