• Є питання? Дзвоніть +38 (044) 394-94-13
  • Київ
    вул. Голосіївська 17,
    оф. 201-207

GPS моніторинг легкового транспорту

Сучасний GPS трекер легкового автомобіля – корисна і потрібна система не тільки для власників особистого транспорту. Вона необхідна для служб таксі, компаній, що здають машини в оренду і на прокат, торговим фірмам, агентам яких видається роз’їзний транспорт. Проста і енергонезалежна система з датчиків і блоку передачі даних дозволяє бачити не тільки те, де знаходиться автомобіль, але і з якою швидкістю він рухається, як працює двигун, на скільки кілометрів вистачить палива.

Відстеження машини за GPS проводиться за допомогою супутників, що дає можливість контролювати авто в безперервному режимі. Це зручно як у місті, так і далеко від нього. Масив отримуваних даних дає можливість не тільки захистити авто від викрадення, а й розраховувати логістику перевезень, оцінювати майстерність водія і точно розраховувати час у дорозі.

Організувати GPS моніторинг автомобіля не складно. Для цього розроблені типові набори обладнання, які підходять для всіх марок автомобілів. Власнику потрібно тільки вибрати модель за бажаним функціоналом. Зазвичай пропонується три типи обладнання:

З типовими охоронними функціями;
З функцією захисту та моніторингу за основними параметрами;
Розширеної комплектації з можливістю контролю палива, режимів роботи двигуна і дистанційним управлінням.

Легковий автомобіль

Типовий трекер для стеження за автомобілем включає в себе і такий важливий гаджет, як тривожна кнопка. При натисканні на клавішу або тумблер сигнал про лихо і координати автомобіля негайно подаються на центральний пульт, пов’язаний з машиною, викликаючи групу охорони.

Навіщо потрібен GPS моніторинг для легкового авто?

Стеження за автомобілем онлайн необхідно як власнику особистої машини, так і компанії, що займається бізнесом, пов’язаним з орендою авто або пасажирськими перевезеннями. У першому випадку акцент робиться на захист від викрадення. Але можна і простежити, в якому режимі користуються машиною члени сім’ї, де в даний момент знаходиться автомобіль, запобігти несанкціонованому запуску двигуна.

Для компаній датчик GPS для автомобіля необхідний, щоб контролювати роботу водіїв і раціональне використання автопарку. Якщо водій повинен відвідати клієнтів і проїхати певну відстань за заданим маршрутом – його шлях легко простежити як в режимі онлайн, так і за будь-який день в минулому. Всі дані зберігаються в пам’яті комп’ютера і видаються на першу вимогу. Власник компанії може дізнатися про місцезнаходження будь-якої машини не тільки за допомогою диспетчера, але і з власного смартфона або планшета.

Однозначні переваги GPS контролю легкового автомобіля

При установці системи GPS ймовірність викрадення автомобіля знижується. Точніше, збільшується ймовірність швидкого виявлення машини. Маячок для стеження за автомобілем встановлюється в непомітному місці і працює від автономного блоку живлення, не пов’язаного з електромережею машини. Навіть при знятому акумуляторі машина видна на моніторі і знайти її не складно.

GPS трекер для машини дозволяє:

  • домогтися економії палива;
  • виключити нецільове використання транспорту;
  • правильно побудувати логістику постійних маршрутів;
  • оцінити час поїздки;
  • перевірити кваліфікацію водіїв.

Встановивши обладнання для відстеження автомобіля в будь-який час доби, ви отримаєте надійний захист від зловмисників і аргументи при виникненні спірних ситуацій. Сучасний легковий автомобіль – дороге майно і підходити до питання його збереження потрібно комплексно, використовуючи як надійні протиугінні системи, так і прилади електронного відстеження.

Встановлення GPS моніторингу

Купити GPS трекер легкового автомобіля можна в спеціалізованих магазинах. На ринку багато типових рішень, але, як і будь-яка серійна продукція, вони добре вивчені зловмисниками і частина з моделей вразливі. Підвищити функціонал і надійність обладнання дуже просто – зверніться до спеціалізованої компанії «Мікро Тронік», де для вашого авто розроблять індивідуальну систему захисту і супутникового контролю.

Замовити встановлення GPS обладнання для однієї машини, або всього автопарку можна на сайті microtronic.com.ua. На всі елементи системи видається гарантія, також можна укласти договір на тривале технічне обслуговування. Всі питання щодо оплати та інші технічні моменти вирішуються при прямому зв’язку з менеджерами компанії.

Контроль палива OBD/CAN

Суть методу полягає у використанні спеціального трекера з підключенням через інтерфейс OBD-II, який підключається до діагностичного роз’єму і збирає дані з бортової системи автомобіля, в тому числі і про повну витрату палива або спеціальним універсальним контролером, що програмується. Після збору інформації, всі дані передаються на комп’ютер і обробляються програмному забезпеченні GPS-моніторингу.

Переваги

Дане рішення дозволяє отримувати дані про технічний стан автомобіля, фактичне споживання палива, а також отримувати дані про рівень палива зі штатного датчика рівня палива та іншу інформацію. Але при цьому потрібно враховувати, що похибка штатного ДУТу становить не менше 30%.

Недоліки

Незважаючи на те, що метод дозволяє аналізувати велику кількість даних за допомогою всього одного пристрою, саме по собі це рішення не є повноцінним, тому що дозволяє контролювати тільки витрату, не показуючи фактичний рівень палива в баку.

Контроль температури двигуна

Системи GPS-моніторингу дозволяють визначати не тільки місце розташування автомобіля, швидкість і кількість палива, що витрачається, а й відстежувати температуру двигуна під час руху. Здійснити це можна за допомогою спеціального цифрового датчика температури. Також отримувати дані про температуру охолоджувальної рідини можна завдяки підключенню до CAN-шини.

Додатковий функціонал

Крім контролю температури двигуна дане рішення дозволяє проводити і налаштування температурних режимів. При необхідності також можна підключити функцію онлайн повідомлень, які дозволять оперативно отримувати інформацію про порушення в роботі двигуна із зазначенням геолокації події.

Переваги

Головною перевагою даного рішення є наявність актуальних даних про навантаження двигуна і можливість запобігання його перегріву, яке згодом може призвести до поломки.

Контроль часу роботи двигуна/моточаси

За допомогою системи GPS-моніторингу можна також здійснювати контроль часу роботи двигуна. Це дасть можливість отримувати інформацію про час початку і закінчення роботи двигуна, а також фіксувати його підсумковий час роботи.

Дане рішення буде особливо корисним до застосування на підприємствах, де контроль виконання роботи та облік витрати палива проводиться безпосередньо за часом роботи автомобіля. Реалізувати цю функцію можливо кількома способами:

Підключення датчика детонації. Даний датчик дозволяє фактично оцінити заведений або заглушений двигун. А система моніторингу виконує всі підрахунки і формує необхідний звіт за часом роботи двигуна.

Використання цифрового входу (тригера). Зовнішній трекер підключається аналоговим тригерним входом (або цифровим) до будь-якого зі штатних індикаторів роботи двигуна, а система моніторингу веде підрахунок часу роботи. Цей спосіб підключення найбільш популярний тому що не вимагає додаткових витрат на придбання спеціальних датчиків.

Використання датчика обертів. Таке рішення можна застосувати тільки в разі, якщо підключено пристрій з можливістю читання даних з CAN-шини.

Блокування двигуна/Антіугон

Наявність функції дистанційного блокування двигуна це одна з додаткових можливостей системи GPS моніторингу. Цей інструмент дозволяє власнику автопарку не тільки контролювати місце розташування транспортного засобу, а й у разі непередбаченої ситуації повністю заблокувати транспортний засіб смс командою.

Особливості вирішення

Реалізація функції досить проста. Для того щоб дистанційно заблокувати двигун транспортного засобу оператору достатньо відправити смс повідомлення на GPS-трекер. Після чого в автомобілі відбувається розрив ланцюга живлення або ланцюга бензонасосу.

Але, незважаючи на свою простоту, дане рішення не зовсім безпечно. По-перше, смс-повідомлення – це не найшвидший спосіб передачі сигналу і передбачити точний час зупинки двигуна неможливо. По-друге, несподівана зупинка двигуна може спричинити блокування рульового механізму або гальмівної системи. У підсумку очевидно, що існує велика ймовірність виникнення аварійної ситуації, внаслідок якої може постраждати не тільки машина, а й пасажири.

Ми вивчили дане питання і пропонуємо універсальне рішення, яке забезпечить максимально ефективне, і головне, безпечне використання даної функції. Воно являє собою використання спеціального трекера, який після отримання сигналу блокування система стежить за автомобілем і як тільки він зупинився або його швидкість не перевищує більше 5 км/год, тільки після цього блокує двигун.

Легковий автомобіль